Ендуро тренування

Общая информация, классификация, обсуждение

Модератор:Driverok

Ответить
Автор Сообщение
BohdanRSK
Аватара пользователя
мастер
Сообщения:273
Зарегистрирован:
01.07.2008
Откуда:Lviv

#1 Сообщение BohdanRSK » Ср окт 06, 2010 10:00 am


Всім привіт.
Відкривaємо дуже цікаву і потрібну тему ендуро тренувань. Так як ми бачили масу відео і літератури по мотокрос трнуваннях, а по ендуро покищо нічого системного не знайшли, то просимо всіх ділитися інформацією та досвідом по даній темі.

В свою чергу виставлю своє бачення тренувань.
Тренування по ендуро можна умовно розділити на чотири категорії:
1. Цей же мотокрос.
Тренування з тренером,відпрацювання елементів (стрибки, повороти, гальмування, прискорення), любительські заїзди, участь в змаганнях.
2.Тренування на природній трасі.
Потрібен складний по рельєфу участок (2-6км), який можна закільцювати. Чим більше підйомів, спусків, бродів, тим краще(однак не варто зразу прокладати важкий маршрут, краще ускладнювати його поступово). Дана ділянка уважно вивчається кожним учасником тренувань шляхом проходження ознайомчих кіл. Дальше відпрацьовуються найскладніші елементи траси. І вже потім можна проводити заїзди на час. Старт роздільний, як на допах ЧУ, з інтервалом 15-45с. Можна проводити багато спроб і за кращим результатом кола визначати лідера.
Дальше можна проходити в реверс та вибирати нові ділянки з іншим типом рельєфу та грунту.
3. Тренування та полосі перешкод.
Тут зрозуміло треба попрацювати руками, потягати колоди, шини, та це укріпляє командний дух. Перешкоди можна придумувати різні, головне не переборщити. Дальше методика подібна до пункту 2.
4. Ралі рейд.
Тут просто вибираєм маршрут 150-250км і валим на цілий день. Щодо доцільності цього пункту можна сперечатися, але цілий день на мотоциклі тренує загальну витривалість, тому раз в 2 місяця можна собі таке дозволити.

Дальше ми будемо описувати, як проходили наші тренування, виставляти фото та відео.

Прошу приєднуватись усім, кому ця тема цікава, думаю тут можна буде отримати багато корисної інформації.
 

Gera
Аватара пользователя
Сообщения:21
Зарегистрирован:
04.03.2008

#2 Сообщение Gera » Ср окт 20, 2010 11:17 am


Богдан.
Очень правильная тема, спасибо за ее начинание.
Я постараюсь поделиться своим процессом.
Прежде всего любой тренировочный процесс (как и любой процесс в целом) должен начинаться с поставленной цели. Цели есть глобальные и текущие. Но самая главная отличающая черта любой цели - ее конкретность. Она должна выражаться в конкретных цифрах (будь то секунды, километры, килограммы).
Мой тренировочный процесс, состоит из следующих основных компонетов

- Общефизическая подготовка. Это прежде всего бег и сайкл (такой велосипед статичный, на котором можно педалировать в различных позициях)
- Тренировка на технике. Езда по закольцованной трассе, отработка отдельных элементов управления
- Питание. При 3 общефизических и 3 тренировках на технике в неделю, просто необходимо сбалансировать питание с целью не истощать организм.
- Отдых. Необходимо понимать что при таком тренировочном процессе правильных отдых просто необходим. Скажу что именно с этим у меня некоторые проблемы. Иногда просто не могу заставить себя уснуть вовремя.

В первых 2-х аспектах есть цели. Например, быть способным пробежать 10 км с пульсом не более 140 ударов в минуту за 1 час. (К стати для адекватных тренировок общефизических как минимум пульсометр просто необходим, купил по совету Алексея Титова и Виталия Федоренко). Или же на известном мне круге выехать за определенное время, и держать его достаточно продолжительно (например 14 км).
 

BohdanRSK
Аватара пользователя
мастер
Сообщения:273
Зарегистрирован:
01.07.2008
Откуда:Lviv

#3 Сообщение BohdanRSK » Чт окт 21, 2010 4:48 pm


Для прикладу по тренуваннях ендуро в нас розроблено 3 ділянки

1. "Велосипедна" довжина кола прибл 3 км, рекод проходження 6хв 21с.
Проходить через ділянку по якій проводяться змагання з крос кантрі на велосипедах + досить складний підйом між деревами. В основному вузька стежка, дуже багато поворотів, багато дерев, деревяні містки через потічки. Вимагає повної концентрації були випадки контактів з деревами.

2. "Мала Швейцарія" довжина кола біля 2 км рекод проходження 4хв 15с . Складний підйом "сходи" серпантинний спуск, перестрибування рівчаків. Зараз додана полоса перешкод, тому на повне коло даних немає. В основному губиться час при проходженні "сходів" в декого виходить за 3-4 разом.

3. "Чатова Скала" довжина 1,2 км, рекорд проходження 2хв 50с.
3 складних підйоми, 2 спуска, переїзд через кам'яну ділянку. Тут головне не затикнутись на підйомах, бо прийдеться пробувати знову.

Всі участки добре відомі і ми кожну неділю намагаємся показати кращий час, проводимо змагання.
Зараз розробляємо нову ділянку, яка включатиме мотокрос трасу + лісову ділянку. Можливо тут проведемо етап ЧУ з кантрікросу.
Спробую в неділю зняти відео і фото тренувань.
 

BohdanRSK
Аватара пользователя
мастер
Сообщения:273
Зарегистрирован:
01.07.2008
Откуда:Lviv

#4 Сообщение BohdanRSK » Чт окт 21, 2010 5:02 pm


Пропоную кожному розробляти такі невеликі ділянки і проводити заїзди на час, однак потрібно бути дуже обережним, їхати безпечною швидкістю. (А то внас вже є травми) :-[ :-[ :-[
 

Ответить

Вернуться в «Общий»